Опет свађа око ПКБ-а
Између Балше Божовића, председника Градског одбора Демократске странке, и београдских напредњака варнице изазвала вест да нема купаца заинтересованих за пољопривредну корпорацију
Аутор: Дејан Алексићчетвртак, 17.03.2016. у 21:44
Вест да нико није доставио понуду за куповину имовине Пољопривредне корпорације Београд поново је изазвала варнице између Балше Божовића, председника Градског одбора Демократске странке, и београдских напредњака.
Божовић је, као и у новембру, када је најављено да ће бити отворен позив за продају ПКБ-а, оптужио актуелну градску власт да је упропастила ову корпорацију и да ју је довела до ивице стечаја.
– Упозоравали смо више пута да напредњачка власт нити зна, нити уме, а нема ни добре намере када је у питању ПКБ, који је жила куцавица не само главног града, већ и много шире. Синиши Малом и напредњацима само се жури да поклоне хиљаде хектара који су власништво града Београда – указао је Божовић и нагласио да Према Закону о пољопривредном земљишту, није могуће отуђивати земљиште у својини Републике Србије, а ПКБ је био само корисник земљишта које му је на коришћење дао град.
Напредњаци су ове Божовићеве тврдње окарактерисали као последицу амнезије.
– ПКБ је у огромним губицима због недомаћинског, бахатог и лошег управљања оних који су га водили у прошлости. СНС је преполовио дуг који је иза себе у ПКБ-у оставила неодговорна власт ДС-а, а садашња власт тражи најбоље могуће решење за ПКБ и његове раднике – истакнуто је у саопштењу СНС-а. Ова странка је негирајући Божовићеве тврдње подсетила да је влада са ДС-ом на челу 2011. године донела закључак којим је утврђено да је целокупно пољопривредно земљиште, које ПКБ користи и обрађује, у капиталу ПКБ-а и да ова корпорација има право да се упише као власник.
Озакоњено 1.800 нелегалних објеката
На списку нелегалних објеката у Београду један је мање. Реч је о згради са 68 станова на Сланачком путу 23а и 23б чији ће власници после шест година данас добити решење о озакоњењу. Чим уплате таксу од по 5.000 динара станове ће моћи да укњиже. Ово им је јуче лично предочио градоначелник Синиша Мали. Он је подсетио да је после три месеца примене Закона о озакоњењу објеката у престоници, која је дозволила да никне више 200.000 дивљих грађевина, издато 800 решења и послато 1.000 налога за плаћање такса. То значи да је 1.800 некадашњих бесправних објеката по новим прописима уведено у легалне токове.
Нема коментара:
Постави коментар